Naši basketbalisté vyhráli skupinu “A“ a postoupili do okresního finále

Ve velmi dobrém světle se opět po roce představili naši basketbalisté v základní skupině okresního finále kategorie HIV, tedy žáků 8 a 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Po loňském čtvrtém místě mají naši chlapci i letos ambice bojovat o medailové příčky a jejich prvním krokem byl postup ze základní skupiny, kde jim společnost dělaly čtyři poměrně kvalitní týmy ze ZŠ Otevřená, Gymnázia Kpt. Jaroše, ZŠ Sirotkova a Gymnázia Matyáše Lercha. Jádro našeho týmu se již tři roky opírá o zkušené hráče Denize Muqu (kapitán družstva), Maxe Harvánka, Šimona Černocha, Jiřího Priedhorského, Tadeáše Mareše a Patrika Lukáška, které letos skvěle doplnili Ondřej Major, Adam Trtílek, Thomas Strakoš a velmi nadějní hráči ze VII. ročníku – Marek Trkan a Martin Staněk.  Naši chlapci své soupeře poměrně jednoznačně přehrávali, dařily se jim zejména rychlé protiútoky a postupně zvítězili nad ZŠ Otevřenou 34:14, Gymnáziem Kpt. Jaroše 30:16, ZŠ a Sirotkova 40:9. Nejdramatičtější utkání svedli v souboji o první postupové místo ze skupiny s družstvem Gymnázia Matyáše Lercha. Náš tým vsadil na důslednou osobní obranu se vzájemným vypomáháním a rychle se ujal vedení 9:0. Poté se však soupeř rozehrál a chvílemi dokázal pár bodů z našeho náskoku smazat, nicméně díky bojovnému výkonu všech hráčů a takticky zvládnuté koncovce utkání jsme nakonec mohli slavit vítězství v poměru 30:21.

Všem členům našeho družstva patří velké poděkování za herní disciplínu, bojovnost, předvedenou hru a touhu po vítězství, která byla základním kamenem úspěchu ve všech utkáních. Okresní finále proběhne 15. května bez dvou našich výrazných opor, Denize Muqi a Šimona Černocha, kteří se účastní projektu Erasmus+ v Turecku. I tak bude náš tým patřit k favoritům v boji o medaile. Věřme, že po doplnění o další nadějné hráče Ludvíka Ševčíka a Richarda Koláčka naši chlapci setrvají na vítězné vlně. Držme jim proto všichni palce, naši pozornost a respekt si určitě zaslouží!   

 Jiří Marvan