Premiéra školního volejbalového týmu chlapců

Ve čtvrtek 18. dubna 2024 se naši chlapci po mnoha letech zúčastnili okresního kola volejbalového turnaje, který pořádala ZŠ Vejrostova. Jelikož v minulých ročnících nenavštěvovali naši školu žádní aktivní volejbalisté, naši žáci získávali úspěchy v jiných sportech, zejména  v atletice, florbalu, basketbalu, stolním tenisu a Odznaku Všestrannosti. To se však změnilo díky Denisu Müllerovi a Nikolasi Čermákovi, kteří se tomuto sportu aktivně věnují a na jejich přání jsme sestavili volejbalový tým z žáků VIII. a IX. tříd a otestovali jeho výkonnost na oficiálním turnaji organizovaném AŠSK.

Dalšími členy družstva byli kromě výše uvedených chlapců Martin Cibulka, Adam Trtílek, Filip Priedhorský, Onřej Kozina a Filip Navrátil. Turnaje se účastnilo celkem osm školních družstev, které byly nalosovány do dvou čtyřčlenných skupin. V nich se hrálo systémem “každý s každým“ na dva sety do 15 bodů. První dva týmy z obou skupin postoupily do čtyřčlenného semifinále, které se už hrálo na dva vítězné sety vyřazovacím způsobem.    

Naši chlapci na úvod remizovali s družstvem ZŠ Masarova 1:1 na sety, nicméně si ze vzájemného utkání odnesli horší poměr míčů. V dalším utkání předvedli proti domácímu týmu ZŠ Vejrostova, který patřil k favoritům celého turnaje, velmi sympatický a snaživý výkon a prohráli až v těsných koncovkách obou setů vždy stejným poměrem 11:15. V posledním utkání ve skupině nestačili na výborný tým ZŠ Milénova, prohráli 0:2 na sety, obsadili čtvrté místo ve skupině díky horšímu poměru míčů z utkání ze ZŠ Masarova a do dalších bojů nepostoupili.

Ačkoliv výsledkově se nám turnaj nepovedl, pozitiva lze hledat zejména ve faktech, že si chlapci měli možnost poprvé vyzkoušet své volejbalové dovednosti proti kvalitním soupeřům a zjistili, že za nimi příliš nezaostávají a pokud je tento sport bude i nadále bavit, příští rok mají reálnou šanci svůj letošní výsledek zlepšit, protože většina hráčů našeho družstva bude v IX. ročníku a to včetně obou našich klíčových hráčů, na jejichž zkušenostech budeme moci opět stavět.     

 Jiří Marvan