Na okresním kole OV získaly naše žákyně tři medaile

Ve středu 27. března se ve školním sportovním areálu ZŠ Arménská konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti, jehož tradiční ambasadorkou je bývalá vynikající česká atletka Šárka Kašpárková. Rekordních 211 sportovců z jedenácti brněnských škol se letos poprvé utkalo ve čtyřboji, který se skládal z trojskoku z místa, hodu medicinbalem, leh-sedů a skoků přes švihadlo. Volitelné vytrvalecké disciplíny z minulých let, běh na 1000 metrů, driblink a plavání, byly nahrazeny interaktivním “Olympijským kvízem“. Další novinkou byla možnost postavit dvě osmičlenná smíšená družstva, kterou naše škola ráda využila a k tomu nominovala i osm jednotlivců. Jak se nakonec ukázalo, ti byli z našich sportovců nejúspěšnější a vybojovali kompletní sadu medailí. Loňská vítězka Republikového finále, Saša Václavíková potvrdila roli favoritky i skvělou formu a s přehledem vyhrála kategorii dívek ročníku narození 2011. Skvělých umístění dosáhla ZŠ a MŠ Brno, Kotlářská 4 i v kategorii dívek ročníku narození 2012, ve které obsadily Lucie Krátká 2. a Romana Černěnková 3. místo. První dvě jmenované dívky nás navíc budou reprezentovat na oblastním kole OV. To se uskuteční 13. května na stadionu AC Moravská Slavia Brno. Díky postupovému klíči se do oblastního kola kvalifikoval i Víťa Pospíšil, který v kategorii chlapců ročníku narození 2010 vybojoval pěkné 4. místo. Stejného umístění dosáhla v kategorii dívek ročníku narození 2011 i Simona Václavíková, té však postupový klíč tolik nakloněný nebyl a oblastního kola se nezúčastní. Z dalších našich závodníků stojí jistě za zmínku i pěkné 5. místo Viktora Gründela v kategorii chlapců ročníku narození 2012.

Osmičlennému školnímu smíšenému družstvu ve složení Sophie Fremelová, Saša a Simona Václavíkovy, Linda Ryšková, Matyáš Malý, Víťa Pospíšil, Viktor Gründel a Richard Smith patřilo v konkurenci 16 družstev 6. místo, náš druhý tým, společně tvořený dívkami z II. a chlapci z I. stupně, ve složení Sára Benešová, Lucie Mastná, Anna Bergerová, Beáta Ryglová, Josef Kapcár, Samuel Ruber, Matyáš Trýska a Lukáš Müller skončil 14.

Na závěr se sluší pogratulovat našim medailistkám a postupujícím k jejich umístění, všem našim sportovcům poděkovat za vzornou reprezentaci školy a pěkné výkony a trojici postupujících popřát, ať se jich drží dobrá sportovní forma i  štěstí v květnovém oblastním kole přinesou jim kýžený postup na Republikové finále.

Jiří Marvan