Turnaj ve volejbale dívek

Ve středu 13. prosince 2023 klub VK Královo Pole pořádal volejbalový turnaj pro dívky 9. ročníků, případně mladší. Akce se odehrála ve Starez Aréně ve Vodově ulici. Celou akci zaštítil ředitel klubu Richard Wiesner.

Turnaj byl rozdělen do dvou výkonnostních kategorií, jelikož v městě Brně mají některé ZŠ specializované třídy na volejbal. Naše škola byla tedy zařazena do kategorie B. Ta byla dále rozdělena na dvě skupiny po třech družstvech. Začaly jsme utkáním proti G tř. Kpt. Jaroše, které jsme porazily 2:0 (25:23, 25:19). Ihned poté jsme změřily síly se ZŠ Masarova. V prvním setu se nám nedařilo. V tom druhém holky opět bojovaly, a nakonec z toho byla remíza 1:1 (16:25, 25:22). O vítězi skupiny rozhodoval počet získaných a ztracených míčů. Pro naši školu to znamenalo nakonec druhé místo. O celkové 3. místo v kategorii B jsme se utkaly se ZŠ Chalabalova. Byl to velmi vyrovnaný zápas, kdy na konci se radovaly naše holky vítězstvím 2:0 (25:22, 25:23).

Sestava naší školy - Darina Halatová (kapitánka), Sarah Fremelová, Mariana Ballon-Mierná, Karolína Jandová, Bianca Sirtori, Amélie Dundáčková, Nosovets Veronika, Přibylová Adéla, Ryglová Beáta, Oškrdalová Rozálie.

Všem děkujeme za reprezentaci školy, za odvahu vyzkoušet turnaj, ač jsme v týmu měly pouze dvě registrované hráčky. A výsledek byl nad naše očekávání!!!

 Michaela Glückseligová