Oblastní kolo v přehazované na naší škole!

Dne 16. listopadu 2023 na naší škole ve velké tělocvičně proběhlo oblastní kolo v přehazované mladších žákyň. První ze skupiny postoupí do finále, které se uskuteční v prosinci na ZŠ Novolíšeňská. Ve čtvrtek k nám na turnaj dorazily brněnské školy ZŠ Jana Ámose Komenského, Cyrilometodějské gymnázium a ZŠ Tuháčkova.

Naši školu reprezentovalo 17 hráček z šestých a sedmých ročníků. Jmenovitě: kapitánka týmu Fremelová Sophie dále pak Oškrdalová Rozálie (VII.A), Pokorná Lucie, Horáková Nela a Benšová Charlotte (VII.B), Dundáčková Vanda, Dundáčková Amélie, Tesařová Eva Marie, Skřivánková Eliška, Kothánkové Sofie, Rýglová Beáta (VII.C), Karasová Kamila z VI.A, Rakovská Tereza, Stašková Tereza a Štěpánka Vodáková z VI.B a Kimmerová Emilie s Harzalli Kamélií z VI.C.

První naše utkání jsme si zahrály s CMPG. Hrálo se na 2 vítězné sety. První zápas byl zpočátku vyrovnaný, ale v obou koncovkách jsme nakonec dominovaly a urvaly tak první vítězství. Sety skončily za stavu 15:8 a 15:11. Druhý náš zápas byl proti ZŠ J. A. Komenského. V tom jsme si mohly více dovolit udělat chybu a zkoušely si těžší údery a kombinace, jelikož soupeř byl jednoznačně z turnaje nejslabší. Kotlářská vyhrála za stavu 15:4 a 15:5. Poslední a závěrečný zápas nás čekal se ZŠ Tuháčkova, která tak stejně jako my měla na svém kontě 2 vítězné zápasy. O vítězi turnaje měl tak rozhodnout poslední zápas.

Atmosféra v posledním zápase byla senzační, celou velkou tělocvičnou rezonovalo skandování diváků, kteří křičeli „Kotlářská, Kotlářská“ a podpořili tak senzační výkony našich dívek. Nehrály jen silou, ale u hry přemýšlely a zužitkovaly tak všechno, co jsme do doby turnaje trénovaly. Od skvělých bloků po výborné smeče a důmyslného „zalívání“ které umisťovaly do volných ploch soupeřova hřiště. V posledním zápase se ukázalo, že jsme připraveny a ve finále zkusíme urvat co nejlepší místo. I poslední zápas jsme nakonec vyhrály 15:6,15:11 a tak si z oblastního kola odnášíme 1. místo!

Doufám, že nám bojovnost, píle a chuť do hry i nadále vydrží a do finále nastoupíme v nejlepší formě.

Michaela Schnirchová