Stolní tenistky ze ZŠ Kotlářská třetí v okrese!

V pondělí 23. října 2023 se na ZŠ Svážná uskutečnilo okresní kolo družstev ve stolním tenise. Naše škola měla tentokrát zastoupení v podobě družstev starších chlapců a děvčat (8. a 9. ročníky). Chlapecká družstva byla tradičně složena ze tří hráčů pro dvouhru a páru pro čtyřhru, dívčí družstva byla tvořena dvěma hráčkami pro dvouhru a jedním párem pro čtyřhru. Chlapci hráli svá utkání na dvě vítězné sady do jedenácti bodů a celkově na čtyři vítězná utkání v jednom duelu, dívky hrály se svými soupeřkami taktéž na dvě vítězné sady do jedenácti bodů, ale pouze na tři vítězná utkání.

Naši starší chlapci hráli opět ve složení Jáchym Valčuha, Oskar Stöger, Bartoloměj Tkáč Phan Tan Dung a vzhledem k jejich vyrovnané soupisce i výsledkům v minulém roce mohli uvažovat o účasti ve finálové skupině. Tentokrát do ní postupovali pouze vítězové čtyř tříčlenných skupin, kteří následně bojovali o zisk některé z trofejí. Bohužel, náš tým se na turnaji nepředstavil v očekávané formě a s bilancí jednoho vítězství nad družstvem Gymnázia Vídeňská 4:0 a jedné porážky se ZŠ Kamínky 2:4 obsadil druhé místo ve skupině a do vytouženého boje o 1.-4. místo nezasáhl.

 Starší dívky se představily v sestavě Monika Vábnová, Eliška Fedáková a Sofia Lucombo. Ve své tříčlenné skupině porazily ZŠ Jihomoravské náměstí 3:0, ale pak stejným výsledkem podlehly ZŠ Jasanová, což jim zajistilo druhé postupové místo ze skupiny. V semifinále nejprve nestačily na výborný tým ze ZŠ Janouškova, se kterým prohrály taktéž 0:3, následně však v boji o 3. místo podaly velmi kvalitní výkon a porazily hráčky z Gymnázia kpt. Jaroše 3:0 a po loňském smolném čtvrtém místě se tentokrát mohly zaslouženě radovat z pěkného výsledku i zisku cenné trofeje.         

Závěrem bych rád poděkoval všem našim hráčům i hráčkám za jejich sportovní um a bojovnost. V posledních třech ročnících této soutěže nás vždy vzorně reprezentovali a navíc dívky dokázaly vybojovat jedno čtvrté a dvě třetí místa, což je statisticky řadí mezi naše nejúspěšnější školní sportovkyně.

Jiří Marvan