Naše dívky druhé v Okresním kole ve florbalu kategorie DIII

Dne 19. října 2023 se dívky 6. a 7. ročníků zúčastnily okresního kola ve florbalu ve sportovní hale Na Střední. Na turnaj se vypravilo celkem 14 dívek a to: Eva Marie Tesařová, Beata Ryglová, Vanda Dundáčková, Amálie Dundáčková, Sabina Slintáková, Simona Václavíková, Alexandra Macalíková, Bára Hobzová ze VII.C. Ze VII.A nastoupila Sophie Fremelová. A sedmačky doplnilo celkem 5 šesťaček ve složení Emilie Kimmerová z VI.C, která ve svém volném čase florbal hraje, a tak není překvapení, že byla i naší nejproduktivnější hráčkou. Dále si zahrála Štěpánka Vodáková a Sabina Voškerušová z VI.B a Regina Spáčilová s Alžbětou Kapcárovou z VI.A.

Do tohoto turnaje jsme šly bez očekávání. První zápas nás čekal s týmem ze základní školy Novolíšeňské. První tým jsme poměrně s přehledem porazily 3:0 a chystaly jsme se na další. V následujícím zápase jsme se měly utkat s týmem z „Jarošky“. Začalo to napínavě. Po prvních sedmi minutách jsme dorovnávaly na 1:1 s tím vědomím, že do finále ze skupiny postupuje pouze jeden a tak, jestli jsme chtěly hrát o medaile, musely jsme zabrat. Možná jsme v tu chvíli měly víc štěstí než rozumu a po několika „tyčkách“ na naší straně Eva Tesařová úspěšně uhlídala naši branku. Celý zápas gradoval a 8 vteřin před koncem se nám podařilo vstřelit vítěznou branku a v tu chvíli jsme vedly 2:1. Autorkou gólu byla Alexandra Macalíková.

Následoval boj o medaile. Věděly jsme, že můžeme být nejhůř bronzové, což ráno, když jsme mířily do haly, nikdo nečekal. Bojovnost a vzájemná podpora, která holky vyburcovala ke skvělým výkonům, byla právem po zásluze odměněna.

Ve finále jsme se potkaly se základní školou Horní a Řehořova. ZŠ Řehořova nám ve finále při společném zápase střelila 3 vteřiny před koncem srovnávací branku, a tak o barvě medaile rozhodoval až poslední zápas se ZŠ Horní. Naším cílem bylo ideálně vyhrát, popřípadě dostat méně gólů než ZŠ Řehořova. Tak se i stalo. V posledním zápase jsme dostaly 7 gólů, zatímco ZŠ Řehořova 9, a tak jsme se díky tomu umístily na krásném 2. místě. Všem zúčastněným dívkám děkujeme za výbornou reprezentaci školy a doufáme, že jim motivace, bojovnost a chuť do hry zůstane i nadále.

 Michaela Schnirchová