Úvod října ve znamení atletiky

Ve dnech 4. a 6. října 2023 proběhla na atletickém stadionu ZŠ Laštůvkova městská kola “Atletického čtyřboje“ mladších a starších žáků a žákyň, ve kterých měla naše škola zastoupení ve všech čtyřech kategoriích. Mladší žáci a žákyně soutěžili ve sprintu na 60m, hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém nebo skoku vysokém, chlapci uzavírali celý čtyřboj během na 800m, zatímco dívky běžely vzdálenost o 200 metrů kratší. Naše družstvo chlapců ve složení Marek Trkan, Lukáš Bauer, Pavlo Hodya, Marek Filo a David Filo obsadilo celkově 13. místo, družstvo děvčat ve složení Anna Bergerová, Sophie Fremelová, Simona Václavíková, Beáta Ryglová a Kamila Karasová bylo ještě o tři příčky lepší a skončilo celkově na 10. místě. V silné konkurenci 66 chlapců a 75 dívek byl naším nejlepším závodníkem Marek Trkan na 40. místě, v kategorii dívek obsadila Anička Bergerová celkově pěkné 13. místo.

O dva dny později soutěžili starší žáci a žákyně taktéž ve sprintu na 60 metrů, skoku dalekém nebo skoku vysokém, třetí disciplínou byl hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí a v závěrečném běhu absolvovali chlapci vzdálenost 1.000m a dívky 800m. Oba naše týmy obsadily svorně pěkné 6. místo. Družstvo chlapců nastoupilo v sestavě Jiří Priedhorský, Nando Lagryn, Adam Trtílek, Erik Bártek a Michal Sedlář, naše dívky ve složení Pavlína Lísková, Linda Ryšková, Timea Brücková, Lucka Mastná a Evelína Fraňková. Kromě několika kvalitních osobních výkonů v jednotlivých disciplínách se třem našim atletům povedlo celkově zvítězit v jedné z disciplín – Jirka Priedhorský vyhrál výkonem 170cm skok vysoký, Linda Ryšková běh na 800 metrů v čase 2:40,1 min. a Lucka Mastná zvítězila ve skoku dalekém výkonem 448 cm. V součtu všech čtyř disciplín pak nejlepšího výsledku dosáhl Jiří Priedhorský, který se umístil na krásném 4. místě, pouhé 4 body od medailové pozice! Mezi dívkami patřila k nejlepším Pavlína Lísková, která obsadila výborné 7. místo.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem našim atletům a atletkám za vzornou reprezentaci naší školy a popřát jim hodně úspěchů v dalších školních i oddílových soutěžích.

Kabinet Tv II. stupně