Matyáš Malý nejrychlejším běžcem v přespolním běhu na okrese!

Dne 26. září 2023 se ve sportovním areálu Komec uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Naše škola se účastnila v kategoriích starších chlapců i dívek, které byly bohatě obsazeny školami ze širokého okolí, z čehož vyplynula pro naše běžce velká konkurence, neboť v závodě s hromadným startem porovnali své schopnosti až s 200 závodníky.

Výborného výkonu dosáhl Matyáš Malý, který po skvěle technicky zvládnutém výkonu metodou “start – cíl“ dokázal zvítězit na trati 3000m s pohodlným náskokem před ostatními běžci.

Dívky, které čekala trať dlouhá 1500m, nastoupily v sestavě Timea Brücková, Terezie Švrlingová, Klára Žižková, Linda Ryšková a Lucie Mastná. Naše děvčata se s výzvou náročného závodu a teplého počasí poprala statečně. Nejlépe s časem 6:02 dorazila do cíle na 7. místě Linda Ryšková, na záda ji dýchala Terezie Švrlingová, která skončila 9. s časem 6:05. Dále 15. doběhla Timea Brücková s časem 6:25. Lucie Mastná v čase 7:28 a Klára Žižková v čase 7:40 uzavíraly výsledky našeho týmu. Děvčatům patřilo v součtu 5. místo.

Chlapci se během závodu dívek poctivě připravovali na jejich chvíli slávy a možnost zazářit na 3000m trati. Matyáš Malý, Martin Zřídkaveselý, Šimon Černoch, Nikolas Čermák, Tomáš Hladký a Jiří Priedhorský se nezalekli silné konkurence a v náročném běhu byli více než důstojnými protivníky ostatním školám. Závod odstartoval a všem přihlížejícím brzy spadla brada až na zem, protože náš závodník Matyáš Malý se neuvěřitelným tempem dostal na první místo.

„To nemůže vydržet, na konci prvního kola odpadne“ byla jedna z frází, které bylo možno slyšet během tohoto sebevědomého nástupu. A vydržel. A zvítězil. Svým profesorským výkonem překvapil nejen protivníky, ale i účastníky závodu středních škol, kteří zpovzdálí obdivovali a komentovali nastolené Matyášovo tempo. Bezpečně kontroloval vzdálenost mezi ním a závodníkem na 2. místě, kterému se postupně vzdaloval více a více. Závod doběhl v ohromujícím čase 10:57 na 1. místě a zaslouženě získal titul nejzdatnějšího běžce okresu. Pokud si diváci nezapamatovali jméno naší školy díky Matyášovi, určitě přispěl srdnatý finiš tělo na tělo mezi Šimonem Černochem a Jiřím Priedhorským, kdy první jmenovaný skončil na 27. místě s časem 12:37 a druhý na 29. místě, s  pouze o 2 vteřiny horším časem 12:39. Jen 6 a 8 sekund po chlapcích doběhli na 34. a 36. místě Martin Zřídkaveselý s Tomášem Hladkým v časech 12:45 a 12:47. Prvně zmíněný z této dvojice byl považován za jednoho z favoritů závodu, nicméně ne každý den se může zadařit podle našich představ, ale i z méně povedeného výkonu se můžeme učit a v budoucnu dosáhnout ještě lepších výsledků. Naši týmovou startovku uzavřel Nikolas Čermák v hezkém čase 14:22. Naši chlapci vybojovali pěkné 9. místo.

Tímto ještě jednou děkuji všem zúčastněným za důstojnou a podařenou reprezentaci školy, jejich nasazení v závodě a přeji jim mnoho úspěchů v dalších sportovních i studijních snahách.

Pavel Navrátil