Jarní pokračování florbalového turnaje SBOŠ nevyšlo podle představ

V listopadu získali naši florbalisté velmi cenné bronzové medaile na kvalitně obsazeném turnaji SBOŠ. V pondělí, 17. dubna 2023, se konala jeho jarní část, která však byla ovlivněna neúčastí dvou našich hráčů ze VII. ročníku, Martina Cibulky a Jaromíra Mikulici, kteří se účastnili přijímacího řízení na víceletá gymnázia a absencí zraněného Josefa Sedláka. Obměněné družstvo ve složení Jiří Krejčí, Adam Langer, Antonín Šostok, Vojtěch Vyhnal, Filip Navrátil, Martin Zřídkaveselý, Jakub Posmýk, Jiří Priedhorský, Filip Jahoda, Tomáš Hladký, Adam Trtílek, Matěj Švrček a Oliver Votava nejprve vyhrálo v základní skupině C nad družstvem ZŠ Laštůvkova 1:0 gólem Filipa Jahody, ale po dalších dvou porážkách se ZŠ Horníkova 0:2 a ZŠ Svážná 1:3 (jedinou branku vstřelil Adam Langer) obsadilo ve skupině 3. místo a do čtvrtfinálové fáze turnaje nepostoupilo.

Našim chlapcům nelze upřít snahu ani bojovnost, velkou pochvalu zasluhuje zejména brankář Jirka Krejčí. V útoku nám tentokrát vázla kombinace a výsledkem nízké produktivity jsou jen dvě vstřelené branky ve třech utkáních, což na postup stačit nemohlo. Tímto turnajem se zároveň s florbalovým účinkováním na naší škole rozloučily letité opory našeho družstva z 9. ročníku - Jiří Krejčí, Adam Langer, Vojtěch Vyhnal, Filip Jahoda a Antonín Šostok. Ti v posledních dvou letech přispěli ke dvěma bronzovým medailím a pomohli zviditelnit naši školu na florbalových turnajích. Moc jim za všechny úspěchy děkujeme a věříme, že se stali vzory pro naše hráče z mladších ročníků, kterým tímto pomyslně předávají štafetu.    

Jiří Marvan