Jarní laťka 2023 – II. stupeň

Sedmý ročník tradičního atletického závodu ve skoku vysokém, “Jarní laťka“, se uskutečnil ve středu, 19. dubna 2023 ve velké tělocvičně naší školy.  Znovu po roce usilovalo 73 chlapců a dívek ze VI. – IX. ročníků naší školy o získání krásných putovních pohárů, na které se od loňského ročníku nechávají trvale vyrýt jména všech vítězů, nebo některé ze čtyřech sad medailí a diplomů. V kategoriích mladších žákyň i mladších žáků (VI. a VII. ročníky) se soutěže zúčastnilo úctyhodných 24 závodnic a stejný počet závodníků. Letošními vítězi se stali Amélie Dundáčková (VI.C) a Adam Trtílek (VII.C). Zatímco kategorie dívek přinesla velmi vyrovnaný závod, ve kterém atletky na prvních čtyřech místech skočily shodně 130 cm a o celkovém pořadí musel rozhodnout nižší počet absolvovaných pokusů, v závodě chlapců zvítězil jednoznačně s výkonem 145 Adam Trtílek. Na druhých místech se umístili Linda Ryšková (VII.A) s výkonem 130 cm a Jan Ptáček (VII.A), který zdolal 135 cm. Třetí místa obsadili Anička Bergerová (VI.A) a Adam Žatecký (VI.C), kteří překonali stejné výšky jako soutěžící na druhých místech, potřebovali však k jejich zdolání více pokusů.

V kategoriích starších žákyň a žáků se přestavilo 9 dívek a 16 chlapců. Mezi dívkami své loňské vítězství obhájila Hana Bauerová z IX.B, před spolužačkami Emou Kostelníkovou a Nikolou Sabo. První dvě jmenované skočily shodně 145 cm a o vítězství Hanky opět rozhodoval menší počet soutěžních skoků. Bronzová Nikola Sabo se zastavila na 140 cm. Vítězem kategorie starších žáků se stal Jiří Priedhorský (VIII.C) s velmi kvalitním výkonem 160 cm, když se mu také podařilo zvítězit podruhé za sebou, vloni však startoval v mladší kategorii. Na druhém místě se umístil Vladimír Daněk (IX.B) s výkonem 155 cm a třetí místo obsadil Ondřej Novotný (VIII.B), který překonal laťku ve výšce 150 cm.

Letošní ročník “Jarní laťky“ ukázal nejen velmi dramatické souboje zejména v kategoriích dívek, ale vylepšil i osobní maxima obou loňských vítězů. Poděkování, potlesk publika a sladkou odměnu za předvedené výkony si však zasloužili všichni soutěžící a my se už můžeme začít těšit, co nám za rok přinese osmý ročník této krásné atletické soutěže.

Michaela Schnirchová, Jiří Marvan