Naši žáci vybojovali při okresním kole OV sedm medailí

V pondělí 3. dubna se ve školním sportovním areálu ZŠ Arménská konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti, jehož tradiční ambasadorkou je vynikající česká atletka Šárka Kašpárková. Přibližně 150 sportovců z devíti brněnských škol se utkalo v tradičním pětiboji, který se skládal ze čtyř povinných disciplín – trojskoku z místa, hodu medicinbalem, kliků, skoků přes švihadlo a jedné volitelné disciplíny, kterou byl běh na 1000 metrů, driblink nebo plavání. ZŠ a MŠ Brno, Kotlářská 4, která byla zastoupena osmičlenným smíšeným družstvem a dalšími čtrnácti jednotlivci, byla velmi úspěšná, protože získala celkem sedm medailí v kategoriích jednotlivců a stejný počet postupových míst do krajského kola, které se uskuteční 23. května na stadionu AC Moravské Slavie Brno. Školní družstvo ve složení Pavlína Lísková, Amélie Dundáčková, Sophie Fremelová, Linda Ryšková, Šimon Černoch, Jaromír Mikulica, Thomas Strakoš a Richard Smith skončilo na pěkném 4. místě.

V kategoriích jednotlivců vybojovali zlaté medaile sestry Alexandra a Simona Václavíkovy, Romana Černěnková a Jan Kreidl. Stříbrnou medaili získal Jiří Priedhorský a bronzové medaile si na krk pověsili Richard Smith a Nikola Sabo. Všem výše jmenovaným jednotlivcům moc gratulujeme! Kromě uvedených medailistů se skvělými výkony blýskly i čtvrté Hana Bauerová, Evelína Fraňková a Beáta Ryglová.   

Postupová matematika je velice složitá a občas umí být i krutá, protože kromě členů nejlepších dvou smíšených družstev a jednotlivců na prvních dvou místech ve všech věkových kategoriích mohou postoupit i závodníci z dalších míst, pokud se před nimi umístili právě členové postupujícího družstva, avšak bronzoví medailisté tuto jistotu mít nemusí. V našem případě to znamená, že právo startu v krajském kole si vybojovali Alexandra a Simona Václavíkovy, Romana Černěnková, Jan Kreidl a Jiří Priedhorský svými umístěními na prvních dvou místech ve svých kategoriích a dále Evelína Fraňková ze čtvrtého a Šimon Černoch z pátého místa! Takové štěstí, bohužel, nestálo u našich dvou bronzových medailistů Richarda Smithse a Nikol Sabo, kteří se do krajského kola nekvalifikovali.

Na závěr se sluší poděkovat všem našim sportovcům za vzornou reprezentaci školy a skvělé výkony a sedmičce postupujících popřát dobrou sportovní formu a hodně úspěchů v květnovém krajském kole.

 Michaela Schnirchová, Jiří Marvan