Naši basketbalisté skončili letos čtvrtí

Po velkém loňském úspěchu našich basketbalistů v kategorii H III - mladších žáků, tedy v soutěži  chlapců VI. a VII. tříd, kdy se školní tým ZŠ a MŠ Brno Kotlářská 4 umístil v okresním i krajském kole shodně na druhém místě, se letos náš tým představil ve starší věkové kategorii H IV určené pro žáky VIII. a IX. ročníků. Skutečnost, že jádro našeho družstva je tvořeno především chlapci z VIII. ročníku, ale i větší konkurence v podobě 18 přihlášených družstev byla pro náš tým skutečnou výzvou.

Letos jsme byli nalosováni do základní skupiny C společně se ZŠ Kudova a ZŠ 28. října. Náš tým ve složení kapitán družstva Denis Muqa, Max Harvánek, Jiří Priedhorský, Šimon Černoch, Patrik Lukášek, Martin Němeček, Jindřich Olšovský, Tadeáš Mareš, Denis Müller, Adam Trtílek, Jáchym Valčuha, Kryštof Trýska a Ondřej Major oba své soupeře jasně přehrál po výsledcích 31:12 a 35:17 postoupil do šestičlenného finále, kde se utkal ve své semifinálové skupině s vítězi základních skupin A – Gymnáziem Slovanské náměstí a B - Gymnáziem Vídeňská. Prvně jmenovaného soupeře jsme porazili 19:12 a se silným týmem Gymnázia Vídeňská, který posléze celý turnaj vyhrál, jsme v dramatickém utkání po velmi kvalitním výkonu prohráli 30:35. Tento výsledek nám zajistil druhé postupové místo ze skupiny, nicméně nám pro semifinále přisoudil vítěze druhé semifinálové skupiny, silný tým ze ZŠ Sirotkova. Po vyrovnaném prvním poločase jsme nezachytili nástup soupeře po přestávce a jelikož se nám přestalo dařit střelecky, nakonec jsme prohráli 13:26 a čekalo nás utkání o třetí místo s tradičním soupeřem ZŠ Bakalovo nábřeží. Přestože jsme v úvodu vedli a v poločase svítil na tabuli nerozhodný výsledek, s přibývajícím časem jsme nedokázali ubránit největší střelecké opory soupeře a nakonec mu podlehli 25:30.

Přes zjevné okamžité zklamání z nepopulárního 4. místa patří našim chlapcům velké poděkování za bojovnost, předvedenou hru i basketbalový “boom“, který díky nim poslední rok panuje na  naší škole. Jelikož všichni klíčoví hráči budou v příštím roce žáky IX. ročníku, jsou i nadále pro školu velkým příslibem a všichni pevně věříme, že pro ZŠ a MŠ Brno, Kotlářská 4 za rok vybojují další cennou medaili, která jim letos unikla o pouhých pět bodů.   

 Jiří Marvan