Finále v přehazované dívek - 6. a 7. ročník

V pondělí 28. listopadu se v naší škole odehrály zápasy skupiny č. 6 v přehazované dívek (D III) 6. a 7. tříd. Naše žákyně se postupně utkaly s ZŠ Novoměstská, ZŠ Laštůvkova a CMPG Lerchova. Tím, že porazily všechny soupeře, si zajistily postup do finále.

Finálové kolo se konalo dne 9. prosince 2022 na ZŠ Novolíšeňská. Naši školu reprezentovaly: Amélie Dundáčková, jako kapitánka, Soňa Kazdová, Darina Halatová, Sára Benešová, Anna Soukupová, Karolína Vlčková, Rozálie Oškrdalová, Beáta Ryglová, Sophie Kubová, Julie Novohradská a Vanda Dundáčková. Do finále postoupilo celkem 7 základních škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Naše skupina byla čtyřčlenná. První utkání jsme hrály proti ZŠ Novolíšeňská a zvítězily jsme poměrně suveréně  2:0 (15:9, 15:10). V dalším zápase jsme nastoupily proti ZŠ Horní a také zvítězily hladce 2:0 (15:12, 15:19). Poslední utkání proti Gymnáziu Řečkovice bylo velmi vyrovnané. Nakonec jsme však podlehly v tie breaku 1: 2 (15:12, 11:15, 13:15). Jako druzí ve skupině jsme bojovaly o celkové 3. místo, které jsme uhájily vítězstvím nad ZŠ Svážná 2:1 (11:15, 15:12, 15:13). Holky obdržely medaile, pohár a míč na vybíjenou.

Děkuji všem žákyním za výbornou reprezentaci školy, nasazení ve hře, bojovnost a týmového ducha.

Michaela Glückseligová