Listopad ve znamení florbalových turnajů

V listopadu odehráli naši starší i mladší žáci své florbalové turnaje, tedy Florbalový turnaj SBOŠ, který byl korunován skvělým třetím místem našich chlapců a Okresním finále Sportovní ligy základních škol ve florbalu, kterého se účastnili obě věkové kategorie.

Nejdříve svou soutěž zahájilo družstvo mladších žáků, které bylo tvořeno florbalisty ze VII. a VI. ročníků. Naši školu reprezentovali Tomáš Hladký, Jaromír Mikulica, Martin Cibulka, Matěj Švrček, Jan Kostaš, Matěj Stejskal, Yehor Zeinalov, Lukáš Procházka, Oliver Votava, Martin Elzner, Pavlo Hodya, Jindřich Javora, Raul Klement, Daniel Čaputa a Matyáš Zatloukal. Nově vytvořené družstvo se utkalo 4. listopadu s družstvy ZŠ Masarova a ZŠ Herčíkova a po výsledcích 0:6 a 3:1 obsadilo v základní skupině druhé místo a do dalších bojů nepostoupilo.

Mnohem lépe se vedlo našim chlapcům 7. listopadu na silně obsazeném turnaji SBOŠ, kde v konkurenci 16 týmů vybojovali pro naši školu bronzové medaile. Družstvo ve složení Jiří Krejčí, Adam Langer, Josef Sedlák, Antonín Šostok, Vojtěch Vyhnal, Martin Zřídkaveselý, Jakub Posmýk, Filip Jahoda, Jaromír Mikulica, Matyáš Zatloukal, Tomáš Hladký a Martin Cibulka nejprve vyhrálo základní skupinu C, když porazilo týmy ZŠ Arménská 3:2, ZŠ Pramínek 4:1, na závěr sice klopýtlo ze ZŠ Otevřená 0:1, nicméně díky nejlepšímu skóre zůstalo při rovnosti bodů prvních tří týmů v čele tabulky základní skupiny. Ve čtvrtfinále naši chlapci vyřadili ZŠ Zemědělskou 2:1 po samostatných nájezdech a v semifinále podlehli ZŠ Pastviny 0:3. V dramatickém boji o celkové 3. místo udolali ZŠ Svážnou 3:2 po samostatných nájezdech, když vyrovnávací branku vstřelil Adam Langer pouhé dvě vteřiny před koncem normální hrací doby! Za tímto velkým úspěchem stojí obrovská bojovnost celého týmu, která byla podpořena výborným výkonem Jiřího Krejčího v brance. Ve dvou vyrovnaných utkáních o výsledku rozhodovaly až samostatné nájezdy a Jirka pět ze šesti pokusů soupeřů dokázal chytit!

Na tento úspěch, který našim chlapcům výrazně zvedl herní sebevědomí, navázali starší žáci 11. listopadu, když ve skupině 1 Okresního finále základních škol družstvo ve složení Jiří Krejčí, Adam Langer, Josef Sedlák Antonín Šostok, Vojtěch Vyhnal, Martin Zřídkaveselý, Jakub Posmýk, Jiří Priedhorský, Filip Jahoda, Filip Navrátil, Tomáš Hladký a Martin Cibulka porazilo ZŠ Zemědělskou 3:1 a ZŠ Pramínek 5:1 a postoupilo z 1. místa v základní skupině do semifinálové skupiny. V ní se 22. listopadu utkali chlapci s vítězi skupin 2 a 3, nicméně tentokrát už úspěšní nebyli a po porážkách se ZŠ Horní 0:6 a ZŠ Horníkova 0:3 se s letošním ročníkem Sportovní ligy základních škol rozloučili.

Na závěr bych chtěl všem výše uvedeným chlapcům poděkovat za vynikající sportovní výkony, kterými zviditelnili naši školu ve florbalovém prostředí města Brna a popřát jim hodně sportovních úspěchů v dalších školních soutěžích i při startech ve svých sportovních klubech.

Jiří Marvan