Stolní tenisté měli střídavé úspěchy

Dne 20. října 2022 se na ZŠ Svážná uskutečnilo okresní kolo družstev ve stolním tenise. Naše škola měla trojí zastoupení – družstva starších chlapců a děvčat (VIII. a IX. ročníky) a družstvo mladších chlapců (VI. a VII. ročníky). Chlapecká družstva byla složena ze tří hráčů pro dvouhru a páru pro čtyřhru, dívčí družstva byla tvořena dvěma hráčkami pro dvouhru a jedním párem pro čtyřhru. Chlapci hráli svá utkání na dvě vítězné sady do jedenácti bodů a celkově na čtyři vítězná utkání v jednom duelu, dívky hrály taktéž na dvě vítězné sady do jedenácti bodů, ale na tři vítězná utkání s každým protivníkem.

Naši starší chlapci hráli ve složení Jáchym Valčuha, Oskar Stöger, Bartoloměj Tkáč a Phan Tan Dung. Ve své šestičlenné skupině obsadili s bilancí třech vítězství (ZŠ Svážná 4:0, ZŠ Janouškova 4:0, ZŠ Masarova 4:3) a dvou porážek (ZŠ Tuháčkova 1:4, Gymnázium Vídeňská 3:4) celkově třetí místo a jenom těsně jim unikl boj o třetí místo v celém turnaji, o která hrála družstva z druhých míst obou skupin.

Starší dívky se představily v sestavě Lea Bartošová, Eliška Fedáková a Sofia Lucombo. V jedné sedmičlenné skupině odehrály celkem šest utkání s bilancí třech vítězství (Biskupské gymnázium 3:0, ZŠ Masarova 3:0, ZŠ Novolíšeňská 3:1) a tří porážek (ZŠ Janouškova 0:3, ZŠ Jihomoravské náměstí 2:3 a Gymnázium kpt. Jaroše 2:3). Naše dívky obsadily celkově čtvrté místo, když ve vzájemných utkáních s druhým a třetím týmem celého turnaje rozhodoval vždy poslední duel.        

Družstvo našich mladších chlapců v sestavě Nikolas Čermák, Filip Priedhorský a Pavlo Khilchenko obsadilo ve své kategorii čtvrté místo po třech porážkách s družstvy Gymnázia kpt. Jaroše (1:4), ZŠ Kamínky (0:4) a ZŠ Masarova (0:4).

Závěrem lze konstatovat, že družstvo starších chlapců je velkým příslibem do boje o medaile v příštím školním roce, protože je tvořeno výlučně žáky VIII. ročníku. Velkou pochvalu zasluhuje i Lea Bartošová, která získala pro družstvo starších dívek úctyhodných pět bodů ve dvouhře a úspěšná byla i pětkrát ve čtyřhře. Poděkování za bojovnost, snahu a dobrou reprezentaci naší školy však zasluhují všichni přítomní.

Jiří Marvan