Krajské kolo v basketbalu - kategorie HIII - chlapci

Přes okresní kolo si vybojovali naši „basketbalisté“ postup do krajského kola. COVID způsobil, že se dlouho nemohlo soutěžit mezi školami, a tak se na jaře rozběhly soutěže, které měly mít již v tomto čase republiková finále.

Během dvou týdnů sehráli žáci okresní i krajské kolo. V obou případech bojovali o 1. místo se žáky ze ZŠ Bakalovo nábřeží a v obou případech odešli sice poraženi, ale s pocitem, že to vítězům rozhodně znepříjemnili a byli pro ně zdatnými soupeři. Nejproduktivnějším hráčem týmu byl Šimon Černoch. Velkou oporou mu ale byli všichni spoluhráči: Jiří Priedhorský, Jáchym Valčuha (VII.C), Max Harvánek, Deniz Muqa, Tadeáš Mareš, Ondřej Rája(VII.A), Denis Müler, Matěj Švrček, Adam Trtílek (VI.C).

Chlapci udělali úspěch, který ještě v historii naší školy nebyl zaznamenán. V basketbalu jsme se ještě nikdy jako škola do krajského kola nedostali a to, že kluci získali pohár za 2.místo, je skvělý výsledek. Moc všem děkuji a přeji jim, aby pokračovali v basketbalu ve svých oddílech a basketbal jim přinášel další radost.

Miluše Nováková