Skvělý úspěch basketbalistů ZŠ Kotlářská

Dne 18. května 2022 se v legendární hale Rosnička uskutečnilo za účasti šesti kvalitních týmů z brněnských škol okresní finále v basketbale žáků VI. a VII. tříd. Naši školu reprezentovali Jiří Priedhorský, Max Harvánek, Šimon Černoch, Tadeáš Mareš, Jáchym Valčuha, Matěj Švrček, Denis Müller, Ondřej Rája, Adam Trtílek a kapitán družstva Deniz Muqa.

Hrálo se ve dvou základních skupinách o třech účastnících a první dva týmy z každé skupiny se následně křížem utkaly o postup do finále. Jak se později ukázalo, naši chlapci byli nalosováni do podstatně silnější skupiny B, kde se utkali s pozdějšími vítězi celého turnaje ZŠ Bakalovo nábřeží a s týmem ZŠ Přemyslovo náměstí. Druhou skupinu tvořila trojice škol ZŠ Sirotkova, ZŠ Slovanské náměstí a Gymnázium Kpt. Jaroše.

Naše družstvo prohrálo první utkání s velmi silným týmem ZŠ Bakalovo nábřeží 14:32, když zejména v prvním poločase bylo svému fyzicky a výškově mnohem lépe disponovanému protivníkovi vyrovnaným soupeřem. Chlapci však prokázali psychickou odolnost a nezměrnou bojovnost, z porážky se rychle oklepali a v boji o druhé místo ve skupině porazili po velmi kvalitním výkonu ZŠ Přemyslovo náměstí 38:18.

V semifinále narazili na vítěze skupiny A – silný tým ZŠ Sirotkova. Forma našich basketbalistů však šla s každým dalším zápasem nahoru a po takticky velmi dobře zvládnutém utkání jsme mohli slavit postup do finále po vítězství 28:18. Ve finále jsme si podle očekávání zopakovali duel se ZŠ Bakalovo nábřeží. Tentokrát jsme však dokázali se soupeřem držet krok až do samotného závěru a podlehli až v samotné koncovce 26:28. Finálové utkání bylo skutečnou oslavou školního basketbalu a muselo se líbit všem přítomným divákům.

Naši chlapci získali pohár za 2. místo, stříbrné medaile a vybojovali si právo účasti v krajském kole, které se uskuteční 25. května 2022. Pokud se i v něm budou prezentovat svou houževnatostí, bojovností, disciplínou, dobrou organizací hry a samozřejmě vysokou úrovní basketbalových dovedností, opět by mohli pomýšlet na některé z medailových umístění. Na závěr se sluší celému družstvu poděkovat za vzornou reprezentaci školy a držet všechny palce v krajském finále.

Jiří Marvan