Naši žáci po čtyřech letech znovu navštívili Anglii

Po dvouletém covidovém čekání a několika změnách termínů se více než čtyři desítky žáků ze všech ročníků druhého stupně konečně dočkaly vytouženého pětidenního poznávacího zájezdu do Anglie. Jeho hlavními cíli byla ikonická místa i turistické atrakce v Londýně a krásném pobřežním letovisku Brightonu.

Naši žáci měli možnost na vlastní oči spatřit sídla současné britské panovnice Alžběty II., Buckinghamský palác, i dům ministerského předsedy Borise Johnsona v Downing street 10, projít se po známých náměstích Picadilly Circus, Trafalgar Square, Leicester Square, navštívit slavné muzeum voskových figurín Madam Tussaud, nechat se vyvést do více než stotřicetimetrové výše ve skleněné kukani The London Eye, rozkročit se nad proslulým nultým poledníkem ve hvězdárně v Greenwichi, obdivovat vystoupení pouličních umělců na Covent Garden, nasát atmosféru ve vyhlášené čínské čtvrti Soho, výhodně si nakoupit na Oxford street nebo si poslechnout dechberoucí výklad průvodce při plavbě lodí na řece Temži. Během jednodenního výletu do přímořského města Brighton si všichni odpočinuli na oblázkové pláži u moře, aby poté absolvovali nezapomenutelný let do stošedesátimetrové výšky vyhlídkovou věží British Airways i360. Posléze někteří svůj zážitek umocnili návštěvou zábavního mola, jiní si užívali blízkosti a nenasytnosti zdejších racků, holubů i veverek.

Pro všechny zúčastněné mělo velký význam ubytování v hostitelských rodinách, při kterém jsme blíže poznali běžný život rodilých Angličanů, ochutnali jejich tradiční pokrmy, ale především intenzivně procvičili svoji angličtinu. Těch pět dnů naplněných až po okraj krásnými zážitky uteklo jako voda, ale nakonec nás všechny velmi unavilo, stejně jako 1500 kilometrů dlouhá cesta zpět do Brna. Avšak při pohledu na krásné fotografie a videa máme všichni pocit, že naše vzpomínky na letošní Anglii nikdy nevyblednou.

Jiří Marvan, Veronika Čermáková, Jana Kopřivová