Skvělé výsledky našich žáků na okresním kole Odznaku všestrannosti

30. března 2022 se opět po dvouleté covidové pauze vrátilo na ZŠ Arménskou okresní kolo OV, na kterém se ve výborném světle představilo celkem devatenáct našich sportovců – osmičlenné smíšené družstvo složené ze žáků a žákyň sedmých a osmých ročníků a dalších jedenáct jednotlivců od čtvrtého po devátý ročník naší školy.

Soutěžilo se v tradičním pětiboji – trojskoku z místa, skocích přes švihadlo, hodu medicinbalem, klicích a běhu na tisíc metrů. Velikou radost nám udělalo smíšené družstvo ve složení Hana Bauerová, Ema Kostelníková, Nikola Sabo, Klára Žižková, Tomáš Kolajta, Jiří Priedhorský, Filip Suchánek a Antonín Šostok, které v nabité konkurenci téměř 150 žáků z osmi brněnských škol obsadilo 3. místo za pořádající ZŠ Arménská a tradičně silným týmem ZŠ Milénova.  Vzhledem k vysokému počtu 19353 bodů má naše družstvo reálnou šanci na účast v květnovém krajském finále této soutěže, kam postupují vždy dvě nejlepší družstva ze všech okresních kol a dále týmy ze třetích míst s největšími bodovými zisky.

Naprázdno jsme nevyšli ani v kategoriích jednotlivců – Hana Bauerová obsadila 3. místo mezi dívkami ročníku narození 2008 a stejného umístění dosáhla i Mariana Ballon-Mierna v ročníku 2009. V kategoriích nejmladších chlapců dominovali a zlaté medaile získali Jan Vrbka v ročníku narození 2011 a Jan Kreidl v ročníku 2012. Oba chlapci nás budou reprezentovat ve svých kategoriích jednotlivců v krajském finále, tak jim držme palce!!!

Z dalších našich sportovců zasluhuje uznání 4. místo Adama Langera v kategorii nejstarších chlapců (ročník narození 2007) a 6. místa Tomáše Kolajty (2008) a Nikoly Sabo v témže ročníku dívek. I když obdiv i poděkování za příkladnou bojovnost a výkony na hranici svých současných možností zasluhují všichni naši sportovci, jistě stojí za zmínku 12. místo ukrajinského žáka Yehora Bliednyho, který je u nás na škole teprve dva týdny a poté, co se svou rodinou uprchl z obléhaného Kyjeva, se dokázal bez předchozího tréninku velmi sympatickým způsobem začlenit mezi nejlepší sportovce naší školy.

Michaela Schnirchová, Jiří Marvan