Čtenářský koutek na II. stupni

V rámci podpory čtenářské gramotnosti je v 1. patře na II. stupni zařízen čtenářský koutek. Knihy z příruční knihovničky využíváme ve výuce při čtenářských dílnách a dílnách tvůrčího psaní. Čtenářský koutek je žáky hojně navštěvován a přizpůsoben k relaxaci o přestávkách. Kromě knih a časopisů zde najdete i antistresové omalovánky, křížovky, různé kvízy, karetní hry a sem tam i něco na zub.

Letos se nám podařilo obohatit příruční knihovničku o přitažlivé tituly literatury young adult. Zakoupili jsme klasické komiksy, manga, romány pro dívky a oddechovou deníkovou literaturu. S výběrem knih nám pomáhají naši žáci, kteří nás ochotně zásobují horkými čtenářskými tipy. Děkuji Zuzce Strouhalové a Lauře Hájkové z 9.A za vypracování obsáhlého seznamu plného čtenářské ispirace 😊Jsme v kontaktu i s knihovnicemi z knihovny Jiřího Mahena, které mají skvěle zmapovaný současný knižní trh i žebříčky oblíbenosti jednotlivých knih.

Stávající knižní nabídka čtenářského koutku je opravdu velmi pestrá a atraktivní a dokáže obstát i v konkurenci ostatních volnočasových lákadel. Mezi tituly, které se v knihovničce dlouho neohřejí a těší se největší oblibě, patří dystopická série Selekce, napínavá Prašina a humoristické Maxovy trable. Kromě nejnovějších titulů si žáci často půjčují i foglarovky a deváťáci rádi sáhnou i po klasické poezii. Veškeré knihy je možné si po domluvě s vyučujícími zapůjčit domů.

Nabídku knih pravidelně rozšiřujeme a snažíme se, aby čtení našim žákům přinášelo potěšení a radost.

Kateřina Pavelková