Florbalová liga škol - mladším žákům se nedařilo

Dne 2. listopadu vstoupil do letošního ročníku okresního kola florbalové ligy tým ZŠ a MŠ Brno, Kotlářská 4 v kategorii III, tedy chlapců ze VI. a VII. ročníků. Tradiční soutěž pořádá AŠSK ve spolupráci s florbalovým oddílem Bulldogs Brno. I když se tohoto velmi populárního turnaje  rok od roku účastní stále větší množství brněnských škol, letošní ročník byl poznamenaný nepříznivou covidovou situací na některých školách, která pořadatele donutila k redukci počtu zúčastněných družstev a tím i k přelosování celého turnaje.
Naše družstvo mělo letos za soupeře ZŠ Vedlejší a ZŠ Vejrostovu. Tým ZŠ Kotlářské ve složení Max Harvánek, Jáchym Valčuha (oba brankaři), Jiří Priedhorský, Bartoloměj Tkáč, Tomáš Hladký, Adam Trtílek, Martin Zřídkaveselý a Ondřej Kozina se nejprve utkal se silným družstvem ze ZŠ Vedlejší a první poločas prohrál po zakřiknutém výkonu 0:4. Přes zlepšenou hru ve druhém poločase si soupeř náskok pohlídal a zvítězil přesvědčivě 5:1. Po krátké přestávce nastoupili naši chlapci ke druhému utkání proti týmu ZŠ Vejrostova a prezentovali se mnohem odvážnější a hlavně aktivnější hrou. Soupeř šel sice opět brzy do vedení, ale po vyrovnání se zdálo, že měli naši mladí hráči chvílemi optickou převahu. Vypadalo to, že utkání spěje ke spravedlivé remíze, nicméně z ojedinělé střely soupeře 45 vteřin před koncem padla branka, na kterou už nebylo v našich silách zareagovat a i druhé utkání zvládli lépe soupeři, tentokrát v poměru 2:1.
Naši chlapci obsadili po dvou porážkách třetí místo ve skupině za oběma svými soupeři. V utkání o 1. místo zvítězila ZŠ Vedlejší nad ZŠ Vejrostova vysoko 6:0. Družstvo mladších žáků ZŠ a MŠ Kotlářská odehrálo se svými soupeři jeden špatný a tři povedené poločasy. Hráčům nelze upřít snahu a bojovnost, chybělo nám však více herních zkušeností, klid v zakončení a vlastně i trocha sportovního štěstí. Přes nepříznivé výsledky zasluhují naši chlapci pochvalu za reprezentaci školy a postupně se lepšící individuální i týmové výkony. Snad jim letošní zkušenosti přinesou první body do tabulky v příštím školním roce.