Chlapci čtvrtí a dívky páté na krajském finále Atletického čtyřboje

Nejlepší školní žákovská družstva z Jihomoravského kraje přijela ve čtvrtek 21. října 2021 na atletický stadion do Břeclavi, aby poměřila svou výkonnost v atletickém čtyřboji. ZŠ a MŠ Brno, Kotlářská 4 měla v závodě družstva mladších žáků a žákyň (VI. a VII. ročníky), ke kterému nás opravňovalo jejich umístění na medailových pozicích v okresním kole, kde naši chlapci obsadili druhé a dívky třetí místo. Celkem jsme měli desetičlenné závodnické zastoupení. V příjemném podzimním počasí naši mladí atleti soutěžili ve sprintu na 60 metrů, skoku dalekém nebo vysokém, hodu kriketovým míčkem a v běhu na 800 metrů (chlapci) a 600 metrů (dívky). Jednotlivé výkony se bodovaly do pořadí družstev i jednotlivců.

Ve výsledném součtu se o trochu lépe dařilo chlapeckému družstvu ve složení Jiří Priedhorský, Štěpán Pípal, Šimon Černoch, Nando Lagryn a Jáchym Valčuha, které s celkovým počtem 4677 bodů obsadilo 4. místo. Družstvo děvčat v sestavě Mariana Ballon-Mierna, Liliana Ballon-Mierna, Timea Brücková, Pavlína Lísková a Amálie Kavalcová obsadilo se ziskem 6027 bodů ve své kategorii 5. místo. V jednotlivcích se nejlépe z našich chlapců na 7. místě se ziskem 1204 bodů umístil Jiří Priedhorský, těsně následovaný Štěpánem Pípalem. V kategorii mladších žákyň se nejlépe vedlo na 9. místě se součtem 1482 bodů Pavlíně Lískové.

Atmosféra krajského kola atletického čtyřboje v Břeclavi byla pro všechny závodníky velice dobrou zkušeností. V silné konkurenci nejlepších základních škol a víceletých gymnázií z celého Jihomoravského kraje vyšli naši mladí sportovci tentokrát medailově naprázdno, nicméně  někteří z nich si dokázali vytvořit svá nová osobní maxima. Všichni bez rozdílu však předvedli kvalitní výkony, které jsou pro naši školu příslibem do dalších let. Celé desítce atletů děkujeme za snahu, bojovnost a pěkné výkony, kterými udělali dobré jméno nejen sobě, ale především celé naší škole.

Michaela Schnirchová, Jiří Marvan