Naši futsalisté na turnaji SBOŠ neuspěli

Družstvo našich chlapců ve složení Martin Čaňo, David Hladký, Josef Novák (všichni IX.B),  Štěpán Černoch, Richard Beneš (oba IX.A) a Jiří Priedhorský (VII.C) se zúčastnilo 3. ročníku futsalového turnaje SBOŠ, který za účasti čtrnácti týmů proběhl 30. září 2021 na venkovních hřištích ZŠ Svážná.
Turnajový los nám příliš nakloněný nebyl a po odstoupení ZŠ Heyrovského kvůli přísným anti covidovým opatřením ještě před začátkem turnaje, se naši futsalisté ve skupině A utkali se dvěma kvalitními týmy – ZŠ Laštůvkova a ZŠ Svážná. Utkání se hrála na 12 minut systémem každý s každým ve čtyřech základních skupinách a poté dva nejlepší celky z každé skupiny postoupily přímo do čtvrtfinále. Přes zřejmou bojovnost a snahu naši chlapci na své soupeře nestačili. Nejprve podlehli ZŠ Laštůvkova 0:2 a v zápětí domácímu družstvu ze ZŠ Svážná dokonce 0:5 a v tříčlenné tabulce obsadili poslední, tedy nepostupové místo. Z prvního místa ve skupině se nakonec radovali domácí futsalisté, kteří zdolali ZŠ Laštůvkova 3:0.
I přes zřejmé zklamání všech členů našeho družstva patří chlapcům poděkování za reprezentaci školy, jejich snahu a sympatické sportovní výkony. Těšit je může alespoň skutečnost, že po více než roční absenci školních sportovních soutěží zapříčiněné anti covidovými opatřeními ze strany MŠMT měli konečně možnost pocítit radost z pohybu a porovnat své síly s žáky z dalších brněnských škol.

Jiří Marvan