Zlatý Ámos 2020/2021

Ve školním roce 2020/2021 se koná již 28. ročník prestižní soutěže Zlatý Ámos, do které mohou žáci přihlásit svoji oblíbenou učitelku / svého oblíbeného učitele. Do této soutěže mohou navrhovat své učitele žáci základních, středních a uměleckých škol v celé ČR. Soutěž začala podáním přihlášky již do 31. prosince 2020. Všichni přihlášení kandidáti postupovali do regionálních kol. Děti z naší školy se rozhodly, že do soutěže přihlásí naši paní učitelku Mgr. Lucii Bezdíčkovou, která vyučuje na II. stupni předměty Matematika, Informatika a Hudební výchova. Do regionálního kola bylo přihlášeno 48 pedagogů a do semifinále bylo vybráno 12 nejúspěšnějších. 

Postup do semifinále Lucii Bezdíčkové zajistilo krásné video, které natočili žáci naší školy. Sami můžete posoudit, že se to žákům velmi povedlo a právem paní učitelka postoupila dále. Video můžete shlédnou zde (pozor nejde zpustit, pokud nemáte účet na VIBERu):

https://www.viber.com/invite/b95d6dcb2f8b2c8538c818a71741b4a19f3d19c677dbcad34c98feff2c73178c

Semifinále pak proběhlo 16. 3. 2021. Do semifinále bylo úkolem všech účastníků představit sebe a 3 předměty, které charakterizují nejen je samotné, ale i jejich zapálení do učitelské profese. Celý program probíhal on-line a jeho záznam můžete vidět na webových stránkách soutěže Zlatý Ámos:

https://www.zlatyamos.cz/

Paní učitelka opět nezklamala, a i přes náročnost zadání a časovou tíseň vytvořila vtipné a výstižné video, které opět zaujalo odbornou porotu a postoupila do finálového kola. Moc jí všichni gratulujeme a těšíme se na finálové kolo, které proběhne online od 10 hodin v pátek 26. března 2021. Finále ankety Zlatý Ámos bude také veřejné živě na YouTube. Odkazy na veřejné vysílání budou zveřejněny na stránkách:

https://www.zlatyamos.cz/

Součástí finálového kola je i volba pomocí hlasování na webu ČT :D nazvaná Ámos sympaťák. Protože hlasování je veřejné, budeme velmi rádi, když naši paní učitelku Lucii Bezdíčkovou podpoříte svým hlasem. Hlasovat můžete na stránkách: 

https://decko.ceskatelevize.cz/zlaty-amos-2021

Děkujeme všem, kdo se podílí na podpoře při soutěži a paní učitelce budeme držet palce, aby se stala naším letošním Zlatým Ámosem.