COVID-19 – závěr kalendářního roku 2020 a začátek roku 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

od pátku 18. prosince se opět mění režim epidemiologických opatření a tedy několik informací k závěru letošního a začátku příštího roku:

 1. nejprve opět po čase poděkování za váš čas, který svým dětem věnujete a pomáháte jim s úkoly a učením v čase, který výuce a chození do školy úplně nepřeje.
 2. Mateřská škola funguje nadále bez omezení. tedy bude v provozu i v pondělí 21. a úterý 22. prosince.  V roce 2021 bude provoz zahájen v pondělí 4. ledna.
 3. Základní škola:
  1. Výuka v letošním kalendářním roce bude končit v pátek 18. prosince. V pondělí a v úterý 21. a 22. prosince byly vyhlášeny celostátně MŠMT prázdniny a tedy nebude ani škola ani školní družina.
  2. Výuka v pátek 18. prosince bude probíhat podle běžného rozvrhu a nebude nijak zkrácena a ani upravována. Vánoční čas si připomene před zahájením vyučování či případně po jeho skončení.
  3. Výuka v novém roce 2021 by měla být zahájena v pondělí 4. ledna 2021 a pokud se situace nezmění, měla by být zahájena ve stejném režimu v jakém probíhá nyní. Tedy do školy by měl přijít celý I. stupeň a žáci 9. ročníků. Žáci 6. a 8. ročníků by měly pokračovat ve střídavé výuce. 4. ledna tak vychází, že žáci 6. ročníků nastoupí k prezenční výuce do školy a žáci 7. a 8. ročníků budou mít distanční výuku doma. Vše se objeví v průběhu Vánočních prázdnin v systému Edookit – rozvrh hodin zůstane zachován ve tvaru v jakém byl nyní v prosinci.
  4. Třídní schůzky a hovorové hodiny, které máme naplánované na pondělí 4. ledna 2021 proběhnou. V pondělí 4. ledna od 17:00 budou probíhat třídní schůzky on-line. Přesný začátek a informace se dozvíte od třídních učitelů vašich dětí. Hovorové hodiny v úterý 5. ledna 2021 proběhnou prezenčně a budou probíhat od 15:00 do 19:00. Na tyto hovorové hodiny budou pozvání jen někteří rodiče. Pozvánky dostanete od vyučujících vašich dětí a budou na přesně stanovený čas, který se prosím snažte dodržet. Hovorové hodiny tak pro pozvané budou prezenční formou.

Děkujeme za pochopení.

Libor Zřídkaveselý, ředitel školy