COVID-19 – opětovné zahájení výuky + ředitelská volna + hovorové hodiny

Vážení rodiče, milí žáci,

zveřejňujeme několik informací, které reagují na dnešní informace MŠMT a z naší pondělní školní pedagogické rady:

  1. Mateřská škola funguje nadále bez omezení.
  2. Ředitelské volno 16. října 2020 = pondělí. Na tento den jsme měli naplánováno ředitelské volno. Vzhledem k současné situaci toto volno pozbývá významu a tedy v pondělí bude probíhat „normální“ on-line výuka. Pokud i v tento čas, kdy toho moc nejde dělat, někam vyrazíte, omluvte prosím dětem účast na výuce. Rozumím tomu, že se tak může stát a není potřeba to nějak složitě řešit.
  3. Hovorové hodiny a závěry z pondělní pedagogické rady. V pondělí 9. listopadu jsme v původním plánu měli „hovorové hodiny“. S většinou z vás, se kterými jsme potřebovali jednat, třídní učitelé jednali a pokud někdo další potřebujete něco osobně probrat s některým z učitelů, prosím kontaktujte jej a domluvte si individuální konzultaci. Do budoucna počítáme s třídními schůzkami a hovorovými hodinami v pondělí 4. ledna 2021 a pokud by je nešlo udělat běžným způsobem, použijeme náhradní on-line variantu.
  4. Ředitelské volno v pondělí 21. prosince a v úterý 22. prosince – vzhledem k současné situaci, kdy žáci nebudou více jak měsíc ve škole, tato ředitelská volna zrušíme a pokud to jen trochu bude možné, počítáme na oba dva dny s plnohodnotnou výukou. Jen v úterý malinko přizpůsobíme předvánočnímu času. Stejně jako u 16. listopadu platí, že pokud již něco máte v plánu, realizujte svůj plán a svým dětem absenci omluvte.
  5. Předvánoční akce – současný výhled vypadá o něco nadějněji, ale i přes tuto naději jsme se v pondělí na Pedagogické radě rozhodli, že nebudeme organizovat ani „Vánoční koncert“ ani organizovat „Den světel“.
  6. Výuka 1. a 2. ročník – od 18. listopadu 2020. Příští středu se do školních lavic vrátí žáci 1. a 2. tříd. prosím počítejte s běžným stálým rozvrhem, ve kterém jen dětem upravíme výuku tělesné a hudební výchovy. Školní družina bude normálně v provozu a prosím, vy, jejichž děti chodí na obědy, kontaktujete „Školní jídelnu“ a objednejte svým dětem stravování ve školní jídelně. Roušky budou děti muset mít po dobu celého pobytu ve škole (i při vyučování ve třídě).

Pokud se situace nějak změní či MŠMT vydá nějaká omezující opatření, budeme vás informovat.

Libor Zřídkaveselý, ředitel školy