ABAKU LIGA pro 2. stupeň

Abaku liga je nejhranější a nejoblíbenější matematická hra v České republice a naše škola zakoupila licenci pro registraci žáků naší školy. Budete k tomu potřebovat kód školy. Pokud vás hra zaujme, kontaktujte mě přes školní mail: lbezdickova@kotlarska.cz a já vás přiřadím pod kódem do příslušné třídy. V lize se hráči během školního roku utkávají v elektronické verzi hry Abaku a nejlepší z nich postoupí do republikového finále.

Abaku je početní hra. Hru může hrát každý, kdo ví, že 1 + 1 = 2. K vítězství však budete potřebovat ještě něco navíc: budete muset zvolit správnou strategii, prokázat dobrou představivost, paměť, schopnost kombinovat a logicky uvažovat a také se vám bude hodit trocha štěstí. Ten, kdo v průběhu hry získá nejvíce bodů, zvítězí.

Pro ty, kdo neznají, můžou vyzkoušet bez registrace na stránkách: http://liga.abaku.cz/Play.aspx

Budeme se těšit z vašich úspěchů.

Lucie Bezdíčková