Lyžařský výcvikový kurz – Bílá 2020

Lyžařský kurz absolvovalo 72 žáků sedmého až devátého ročníku. Byl to doposud nejpočetnější lyžařský výcvikový kurz, který naše škola pro své žáky pořádala. Z tohoto počtu bylo 10 snowboardistů, 7 lyžařů začátečníků a 55 lyžařů pokročilých. Všichni zdolávali sjezdovky lyžařského areálu v Bílé – „SKI Vítkovice-Bílá“. Žáci byli opět ubytováni na chatě Bílá a využívali zejména jejich velkých společenských prostorů, kde trávili čas nejen ve svém volnu, ale zejména při realizaci společenských programů, které si připravovali zcela sami. První program připravili pro své mladší spolužáky žáci 9. ročníku. Program se jim velmi podařil a nastavil vysokou laťku, kterou ostatní vyrovnávali. Večerem provázela Linda Apolenářova a Libor Zabloudil. Společenské hry byly vedeny formou soutěže mezi třídami – VII.A, VII.B, VIII.A, VIII.B. Druhý společenský večer byl pak v režii osmého ročníku. Večerem provázela moderátorská dvojce „Val a Val“, tedy Valerie Vodáková a Valentina Vymazalová. V soutěžním večeru tříd zvítězili deváťáci, kteří předvedli svou soutěživost. Třetí večer byl trošičku posunut z důvodu velkého zájmu o večerní lyžování, ale žáci VII.A celou přípravu a realizaci zvládli na výbornou. Moderátorská dvojice Nela Miksová a Štěpán Černoch byla v této situaci poprvé a rozhodně držela vysokou úroveň realizace večera. V souboji tříd opět zvítězili deváťáci. Poslední společenský večer byl v režii VII.B. Martin Zedníček a Honza Soukup provázeli večerem a soutěže, které se svými spolužáky připravili, opět všechny pobavili. Vítězství si opět připsali deváťáci, pro které to byl rozlučkový společenský večer na lyžařském kurzu. Všechny večery se konaly po náročných dnech na lyžích či snowboardu. A ten čtvrteční si dokonce poměřili síly i mezi brankami, které nám zapůjčili pracovníci ski areálu a dokonce nám vyhradili i část sjezdovky, kde jsme mohli závodit, aniž by nám do branek vjížděli ostatní návštěvníci areálu.
S lyžařským kurzem jsme se loučili páteční večer. Nejdříve jsme zhodnotili, jak se kurz povedl, pak jsme vyhlásili výsledky závodu a vše jsme zakončili skvělou diskotékou, kde vybírali písně Libor Zabloudil a Aleš Berka.
Za nás vyučující a instruktory můžu jen konstatovat, že lyžařský výcvikový kurz proběhl za krásného počasí, s dostatkem sněhu a hlavně bez úrazu. I žáci měli na tom svůj podíl, protože nastavili pohodovou atmosféru a svým týmovým duchem podpořili klidný průběh. A za rok znovu na Bílé!

Výsledky závodu:
Kategorie začátečníci lyžaři:                             Kategorie začátečníci snowboard:
1. místo           Josef Novák         VII.B              1. místo           Lea Poulíčková        VII.A
2. místo           Matěj Kříž            VII.A             2. místo           Štěpán Janiga          VII.B
3. místo           Klára Mitášová    VII.A             3. místo           Tereza Sabo              VII.A

Kategorie 7. ročník – dívky:                              Kategorie 7. ročník – chlapci:
1. místo           Karolína Poppová      VII.A       1. místo           Martin Čaňo             VII.B
2. místo           Sára Melichárková    VII.B       2. místo           David Hladký           VII.B
3. místo           Nikol Vuová                VII.B       3. místo           Štěpán Černoch       VII.A

Kategorie 8. a 9. ročník – dívky:                      Kategorie 8. a 9. ročník – chlapci:
1. místo           Sofie Tkáčová             VIII.A      1. místo           Jan Nebeský              IX.A
2. místo           Linda Apolenářová   IX.B         2. místo           Patrik Holešinský    VIII.B
3. místo           Šárka Čížková            VIII.B      3. místo           Libor Zabloudil         IX.A