Aktuální informace

25.05.2016 ATLETICKÝ ČTYŘBOJ – starší žákyně nejlepší v Brně = postup na krajské finále!

V pondělí 16. 5. se na atletickém stadionu ZŠ Laštůvkova konalo okresní kolo v atletickém čtyřboji starších žáků. Děvčata navázala na úspěch z minulého roku, v okresním kole zvítězila a zajistila si postup do krajského kola, které se koná 27. 5. v Břeclavi. Čtyři disciplíny – 60m, skok daleký nebo vysoký, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí a 800m zvládla všechna děvčata skvěle. V soutěži jednotlivkyň se na 3. místě umístila Veronika Štůsková (9.B, 1995 bodů). V první desítce čtyřbojařek se na 7. příčce umístila i Kristýna Petrová (8.B, 1781 bodů). Tyto tahounky atletického týmu podpořili k postupu také Eliška Andrýsková (8.B), Erika Mašková (9.A) a Halina Banská (8.A).
Chlapci soutěžili ve stejných disciplínách, jen vytrvalostní běh na 800m si prodloužili na 1000m. V soutěži družstev se umístili na 5. místě a mezi jednotlivci v silné konkurenci obsadil 6. místo Dominik Kučera (9.B, 1824 bodů) a 11. místo Jan Soukup (8.B, 1726 bodů). Dalšími vícebojaři byli Ivan Charbaka, Maxim Jarošek (oba 8.B) a Marek Žemla (8.A).

Všem děkujeme za pěknou reprezentaci školy a děvčatům přejeme úspěch v krajském kole. VÝSLEDKY + FOTO

Miluše Nováková a Jiří Halama

Kuči  AČ - město

25.05.2016 POHÁR ROZHLASU – mladší i starší žákyně na 3. místě v Brně!

V pondělí 9. 5. 2016 se žáci osmi nejlepších škol snažili o co nejlepší umístění družstev i jednotlivců v okresním kole Poháru rozhlasu a je ctí vás seznámit s výsledky, které ZŠ Kotlářskou opět řadí mezi nejúspěšnější školy ve sportu v Brně! Jako jediná škola se probojovala přes obvodní kola do úzkého městského finále se všemi čtyřmi kategoriemi a to už je samo o sobě raritou. Snaha všech byla oceněna dvěma medailovými umístěními v soutěži družstev, když shodné 3. místo obsadila děvčata jak v mladší, tak i ve starší kategorii. Chlapci se pak v soutěži družstev v obou kategoriích umístili rovněž na stejném místě, a to na šestém. Individuální úspěch pak zaznamenali: Michal Kadlec (2. místo – 60m za 8,16s), Veronika Štůsková (2. místo – 60m za 8,55s + 3. místo – skok vysoký 152cm = rekord školy), Radka Kučerová (1. místo – skok vysoký 134cm), štafeta 4x60m (Kučerová, Petrová Ka. , Andrýsková, Kalčíková), Ivan Charbaka (1. místo – skok vysoký 164cm). Další skvělé výkony zaznamenali: Josef Racek (4.místo-1000m), Michal Kadlec (7.místo-skok daleký), Andrej Tomyshinec (10.místo-skok daleký), Matěj Fňukal (10.místo-hod kr.míčkem), Jaroslav Šnirych (10.místo-60m), Radka Kučerová (5.místo-skok daleký), Lucie Štůsková (5.místo-600m), Karolína Petrová (6.místo-60m + 7.místo-600m), Lužová Petra (7.místo-skok vysoký), Eliška Andrýsková (7.místo-hod kr.míčkem), Olga Barvířová (9.místo-skok vysoký), Sarah Kalčíková (9.místo-skok daleký), Veronika Vindišová (10.místo-skok daleký), Kristýna Petrová(5.místo-800m), Barbora Plisková (6.místo-800m), Anna Štefanová (6.místo-vrh koulí), Erika Mašková (7.místo-skok vysoký), Marek Žemla (6.místo-skok vysoký), Josef Mudruňka (8.místo-vrh koulí), Jan Soukup (9.místo-1500m), Dominik Fiedor (10.místo-vrh koulí). FOTO + VÝSLEDKY

Hodně štěstí na závěrečných soutěžích.  Miluše Nováková a Jiří Halama 🙂

Ráďa   PR-město

23.05.2016 TK Niké slaví úspěch z Mistrovsví ČR formací

V sobotu 21. května 2016 se konalo v České Lípě Mistrovství ČR formací. Tanečníci TK Niké si vybojovali postup v kategorii plesových formací dětí po jednoznačném vítězství v regionálním kole 12. března. Se svou formací Černobílá latina, inspirovanou filmem 101 dalmatinů, tak získali možnost reprezentovat Jihomoravský kraj na Mistrovství ČR.

Do České Lípy dorazilo 14 nejlepších formací ze všech regionálních kol a konkurence byla opravdu veliká. Naši malí tanečníci předvedli vynikající výkon a vybojovali skvělé 3.místo. Úspěšná formace ve složení: Radim Tomšík, Martin Zedníček, Jakub Kytlica, Jáchym Florián, Nela Navrátilová ( III.B), Richard Beneš (III.A), Kirill Nazarčuk, Klára Quintero, Tereza Skácelová, Veronika Kebertová, Kateřina Strnadová, Valentina Vymazalová (IV.B) přivezla do Brna diplom a krásný pohár.

Poděkování zaslouží také rodiče tanečníků, kteří nás celé dva dny v České Lípě podporovali a vytvořili úžasnou atmosféru.

Kateřina Jelínková

TK Nike 2016 03 TK Nike 2016 02 TK Nike 2016 01

17.05.2016 Fotogalerie – ZŠ – V.ABC

V části Fotogalerie naleznete fotografie ze školy v přírodě v Podmitrově.

17.05.2016 Fotogalerie – MŠ K4

V části Fotogalerie naleznete fotografie z MŠ K4 (Koťata a Sluníčka) – Výlet do Moravského krasu a Návštěva knihovny.

16.05.2016 Časopis Nová éra – květen

Vyšlo desáté číslo školního časopisu Nová éra, který připravují žáci II. stupně. PDF verzi časopisu naleznete v části Nová éra.

16.05.2016 Výběrové řízení – školní nábytek do třídy

Výsledky výběrového řízení na vybavení třídy školním nábytkem naleznete v následujícím odkazu.
Výsledky výběrového řízení (formát PDF)

16.05.2016 Výběrové řízení – nábytek do třídy

Výsledky výběrového řízení na vybavení třídy nábytkem naleznete v následujícím odkazu.

10.05.2016 Liga škol v orientačním běhu 2015/2016 – finále – výsledky

V části Liga škol v orientačním běhu naleznete výsledky finálového závodu, který se uskutečnil dnes v Kohoutovicích. Na stránce naleznete nejen konečné výsledky, ale i výsledné pořadí škol.

07.05.2016 POHÁR ROZHLASU – všechny týmy do městského finále!

Již 48. ročník legendárního Poháru rozhlasu odstartoval obvodními koly na ZŠ Laštůvkova. Tato tradiční školní atletická soutěž sestává z disciplín: 60m, skok daleký, skok vysoký, štafeta 4x60m + mladší (roč. 2004-2002) kriket a 600m (dívky)/1000m (chlapci) + starší (roč. 2002-1999) koule a 800m (dívky)/1500m (chlapci). V každé disciplíně mohou být maximálně 3 závodníci, z nichž se do součtu týmu počítají 2 nejlepší výkony. Prestižní soutěže se účastní téměř všechny školy, v Brně to bývá kolem 30 škol. I proto je velkým úspěchem, když se do městského finále družstvo probojuje mezi 8 nejlepších, a to se letos povedlo ve všech 4 kategoriích!

Mladší žáci se nesešli v nejsilnějším složení, což stačilo na 5. místo v obvodním kole. Díky výpomoci osmáků a bojovnosti všech zaznamenali dobrý bodový součet a dodatečně postoupili do městského finále díky odhlášení jedné školy. Tahounem týmu byl Michal Kadlec. V pondělí 9. 5. se však na stadionu VUT představí pouze torzo týmu, jelikož jsme se o postupu dozvěděli na poslední chvíli.

Mladší žákyně se v pondělí 2.5. předvedly ve velké formě a postoupily z 1. místa. Lví podíl na úspěchu měly především individuální výkony oceněných jednotlivkyň: Radka KUČEROVÁ (1. skok vysoký, 2. skok daleký), Karolína PETROVÁ (2. na 60m, 3. na 600m), Anna SVOZILOVÁ (1. skok daleký), Petra LUŽOVÁ (2. skok vysoký) a 2 místo štafety „A“. Na finále chystáme posílení družstva, které se pokusí obhájit loňské vítězství a postoupit znovu do krajského finále. FOTO mladší + Výsledky KLUCI + HOLKY

Starší žactvo mělo odložené obvodní kolo, když přesunulo z deštěm promoklého úterý do sluncem zalitého čtvrtku 5.5. a družstvo žáků vybojovalo postupové 2. místo. Před školním rokem přišla posila Dominik KUČERA (3. na 60m), příkladně zabojoval Ivan CHARBAKA (3. skok vysoký) i Dominik FIEDOR (3. ve vrhu koulí). Na finále uděláme drobné změny, budeme se snažit vylepšit bodový zisk a dýchat nejlepším na záda.

Starší žákyně napodobily své mladší spolužačky a suverénním způsobem ovládly obvod, když svými body přispěli především: Veronika ŠTŮSKOVÁ (1. na 60m i ve skoku vysokém ve vyrovnaném rekordu školy 150cm!), Kristýna PETROVÁ (1. na 800m, 3. na 60m), Anna ŠTEFANOVÁ (1. ve vrhu koulí), Barbora PLISKOVÁ (2. na 800m), Zuzana BUREŠOVÁ (3. skok daleký), Erika MAŠKOVÁ (3. skok vysoký) a 3. místo štafety „B“. Ve finále se budeme snažit zabojovat, doběhnout rychlejší štafetu a pokusit se získat medailové umístění, na které holky za „profesionálkami“ ze SG Botanická jistě mají. FOTO starší + Výsledky KLUCI + HOLKY