Aktuální týdenní plán

Po   3.7.

až               Hlavní prázdniny

St        9:00 - 12:00 Úřední hodiny - sekretariát školy

až               Hlavní prázdniny

Ne   3.9.

Aktuální informace

31.07.2017 Výběrové řízení – kancelář 2017

Výsledky výběrového řízení na nákup kancelářských potřeb pro školní rok 2017/2018 naleznete v následujícím odkazu.
Výsledky výběrového řízení (formát PDF)

21.07.2017 Naši úspěšní sportovci byli pozváni na olympijský kemp do Vysokých Tater

Se zajímavou nabídkou přišel před koncem školního roku Český olympijský výbor, který ve spolupráci se Slovenským olympijským výborem poskytl pětici našich žáků bezplatnou účast na týdenním Mezinárodním olympijském kempu mládeže, který se uskutečnil v termínu 24.-29. června 2017 v Horném Smokovci na Slovensku. Za naši školu byli do týmu pod vedením Mgr. Anety Almasyové vybráni žáci ve věku 12-14 let, kteří nás dlouhodobě  úspěšně   reprezentují na různých školních soutěžích – atletky Eliška Pavelcová, Lucie Štůsková, Kateřina Slavíková, atlet a tenista v jedné osobě Adrian Munteanu a florbalista Lešek Chalupník.

Naši žáci strávili po boku svých vrstevníků ze Slovenska, Polska, Maďarska a Ukrajiny nezapomenutelný týden ve Vysokých Tatrách, kde si vyzkoušeli množství zajímavých sportovních disciplín, procvičili angličtinu při vzájemných setkáních a rozvíjení olympijských myšlenek, besedovali se slavnými slovenskými olympioniky, navštívili zdejší školu a zasoutěžili si s místními žáky, absolvovali túru na Skalnaté pleso, ale též prezentovali českou kulturu prostřednictvím zpěvu národní písně a ochutnávek českých pokrmů při mezinárodním pikniku.

Naši zástupci se ukázali ve velmi dobrém světle zejména ve sportovních soutěžích, když ze všech zúčastněných škol vybojovali nejvíce medailí. Zároveň získali množství nových a velice cenných poznatků o olympijském hnutí, mládežnickém sportu i odlišnostech  školských systémů v zemích svých zahraničních vrstevníků, ale i jazykových zkušeností a osobních kontaktů. Ze Slovenska se vraceli nadšeni, se spoustou krásných zážitků i pěkných účastnických suvenýrů od Slovenského olympijského výboru, kterému patří veliké poděkování nejen za milé pozvání, ale zejména za vysoce profesionální organizaci celé akce. Naše poděkování patří i Českému olympijskému výboru za zprostředkování této mimořádné zkušenosti pro naše mladé sportovce i za financování nákladů na dopravu do místa konání.

Podrobná reportáž z průběhu celého kempu včetně rozsáhlé fotogalerie je k dispozici zde.

05.07.2017 Výběrové řízení – kancelář 2017

Podrobnější informace k výběrovému řízení na nákup kancelářských potřeb pro školní rok 2017/2018 naleznete v následujících odkazech.
Výzva k podání nabídky (formát PDF)
Příloha č. 1 – specifikace předmětu zakázky (formát PDF)
Krycí list nabídky (formát DOC)

05.07.2017 Výběrové řízení – školní nábytek do třídy

Výsledky výběrového řízení na vybavení třídy I. stupně novým nábytkem naleznete v následujícím odkazu.
Výsledky výběrového řízení (formát PDF)

05.07.2017 Výběrové řízení – pracovní sešity 2017/2018

Výsledky výběrového řízení na nákup nových pracovních sešitů pro školní rok 2017/2018 naleznete v následujícím odkazu.
Výsledky výběrového řízení (formát PDF)

05.07.2017 Výběrové řízení – učebnice 2017/2018

Výsledky výběrového řízení na nákup nových učebnic pro školní rok 2017/2018 naleznete v následujícím odkazu.
Výsledky výběrového řízení (formát PDF)

02.07.2017 Školní rok 2016/2017 skončil

Přejeme všem dětem i učitelům krásné prázdniny, spoustu zážitků a hodně sluníčka!! Těšíme se na vás zase v novém školním roce 2017/2018!

02.07.2017 Atletický čtyřboj – kategorie IV

V úterý 2. 5. 2017 se konal první školní atletický závod jarního období školního roku 2016/2017. Atletické soutěže letos zahájila starší kategorie, tedy žáci a žákyně 8. a 9. ročníků a to rovnou atletickým čtyřbojem, kde všichni atleti musí zvládnout 4 disciplíny – 60 m, skok do výšky nebo dálky, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí a závěrečný vytrvalostní běh, což u děvčat je 800 m a u chlapců 1000 m. Závod začal za chladného počasí, což se podepsalo na výkonech všech účastníků, ale rozhodně toto počasí neovlivnilo bojovnost, se kterou atleti k závodu přistupovali. Tato bojovnost byla odměněna umístěním na stupních vítězů. Jak družstvo děvčat, tak družstvo chlapců obsadilo shodně 3. místo. V soutěži jednotlivkyň se v TOP desítce nejlepších čtyřbojařek umístily setry Petrovy, když Karolína byla na 10. místě a Kristýna dokonce stála na stupních vítězů a je držitelkou bronzové medaile. V soutěži jednotlivců v TOP desítce čtyřbojařů jsme měli rovněž dvojité zastoupení. Michal Kadlec se umístil na 8. místě a Ivan Charbaka stál těsně pod stupni vítězů, na 4. místě.

DRUŽSTVO DĚVČAT
Kristýna PETROVÁ, Karolína PETROVÁ, Halina BANSKÁ, Eliška ANDRÝSKOVÁ, Sarah KALČÍKOVÁ

DRUŽSTVO CHLAPCŮ
Ivan CHARBAKA, Michal KADLEC, Štěpán RYŠ, Marek ŽEMLA, Andrej TOMYŠYNEC, Maxim JAROŠEK

Moc děkujeme za pěknou sportovní reprezentaci školy a přejeme další úspěchy.

Miluše Nováková, Jiří Marvan

02.07.2017 Okresní finále Poháru rozhlasu


Okresní finále atletického závodu Pohár rozhlasu se uskutečnilo za krásného slunečného počasí na Stadionu VUT Pod Palackého vrchem. Z naší školy postoupily týmy mladších děvčat a starších chlapců a na poslední chvíli se to podařilo i starším děvčatům. Ta postupovala na body z 8.místa a i když vylepšila děvčata své výkony a přidala body do soutěže družstev, tak to na posun v umístění nestačilo. Starší chlapci potvrdili body získané v obvodním kole a to jim tentokrát stačilo na krásné 3.místo. O stupínek výš, tedy na 2.místo, pak vystoupalo družstvo mladších děvčat. Naše nejmladší atletky vylepšovaly své osobní rekordy a přidaly oproti obvodnímu kolu 500 bodů, ale ani to jim nepomohlo k vítězství a přímému postupu do krajského kola.  Přesto toto umístění je velkým úspěchem v celorepublikové soutěži, jejíž všechny výsledky je letos poprvé možno sledovat přímo na stránkách www.atletika.cz. Nejlepší výkony předvedla opět Radka Kučerová, která si vytvořila osobní rekord v běhu na 60 m a stlačila čas na 8,59 s (elektricky měřeno) a ve skoku dalekém předvedla výkon hodný účastnice Letní olympiády dětí a mládeže, a to 4,64 m. Na stupně vítězů vystoupili tito žáci naší školy:
1.místo            Radka Kučerová                                                skok daleký        4,64 m
2.místo            Radka Kučerová                                                60 m                   8,59 s
2.místo            Štěpán Ryš                                                          vrh koulí             11,65 m
2.místo            Marek Žemla                                                      skok vysoký        1,60 m
2.místo            Ivan Charbaka                                                    skok vysoký       1,60 m
2.místo            Štůsková, Gorani, Pavelcová, Kučerová        4x60m                34,46 s
3.místo            Barbora Honusová                                             míček                 39,55 m
Skvělé výkony předvedli i Michal Kadlec (60 m – 7,66 s, skok daleký – 5,32 m), Lucie Štůsková (600 m – 1:54,45, skok vysoký – 1,30 m), Ivan Charbaka (skok daleký – 5,41 m, skok vysoký – 1,60 m). Výčet výkonů by mohl být daleko delší a poděkování za reprezentaci školy patří všem:
Anika Troll, Anita Gorani, Eliška Pavelcová, Viktorie Tomešová, Kateřina Slavíková, Markéta Císařová, Kristýna Petrová, Karolína Petrová, Halina Banská, Linda Balgová, Sarah Kalčíková, Eliška Andrýsková, Kristýna Kolářová, Aneta Majtánová, Marek Žemla. Matěj Lešek Chalupník, Maxim Jarošek, Lukas Hoch, Dominik Doležal, Matěj Lang, Andrej Tomyšinec, Michal Kratochvíl.

Miluše Nováková

02.07.2017 Obvodní kola Poháru rozhlasu na ZŠ Laštůvkova

Ve dvou dnech a za zcela rozlišného počasí se konala obvodní kola Poháru rozhlasu obou kategorií. V úterý 9. 5. se za zcela chladného počasí konalo kolo mladší kategorie, tedy žáků šestých a sedmých ročníků. Teplota vzduchu okolo 8°C měla velký vliv na výkony jednotlivých závodníků. Ti zkušení se na chladné počasí vybavili teplejším oblečením, ale ani to mnohdy nepomohlo ke kvalitnějším výkonům. Přesto můžeme být s umístěním družstev spokojeni, protože chlapci obsadili 3.místo a děvčata dosáhla o stupínek výše a vybojovala si postup do okresního finále. V soutěži jednotlivců na stupně vítězů dosáhli:
1. místo           Radka KUČEROVÁ                                         skok daleký     4,46 m
2. místo           Anita GORANI                                                 skok daleký     4,35 m
1. místo           Eliška PAVELCOVÁ                                        skok vysoký     1,32 m
1. místo           Radka KUČEROVÁ                                         60 m                  8,7 s
2. místo           Lukáš VAVŘINÍK                                            60 m                 8,7 s
2. místo           Kučerová, Štůsková, Gorani, Hyšplerová   4 x 60 m          35,3 s
Do soutěže družstev dále přispěli svými body:
Kateřina SLAVÍKOVÁ, Markéta CÍSAŘOVÁ, Anika TROLL, Viktorie TOMEŠOVÁ, Josef RACEK,      Jiří RŮŽIČKA, Adrian MUNTEANU, Vít WIČAR, Jakub VOLNÝ, Martin JUKL, Dominik MÓRY, Jan NEBESKÝ.

Ve čtvrtek 11.5. se již za slunečného počasí konalo na stejném hřišti ZŠ Laštůvkova obvodní kolo starší kategorie, tedy žáků a žákyň osmých a devátých ročníků. Sluníčko a teplo pomohlo ke skvělým výkonům v soutěži jednotlivců a chlapcům pak i k postupu do okresního kola ze 2. místa, zatímco děvčata zůstala před branami postupu na 3. místě. Ani bodový zisk jim k postupu nestačil a tak nás budou v okresním finále reprezentovat „jen“ dvě družstva. K postupu chlapců pomohl hodně svými výkony Ivan CHARBAKA, který zvítězil jak ve skoku dalekém, tak ve skoku vysokém. V dálce si vytvořil „pouze“ osobní rekord, ale ve výšce se mu podařilo vyrovnat rekord školy, který má hodnotu 1,72 m. V soutěži jednotlivců na stupně vítězů dosáhli:
1. místo           Ivan CHARBAKA                                                skok vysoký       1,72 m
3. místo           Marek ŽEMLA                                                     skok vysoký      1,64 m
1. místo           Ivan CHARBAKA                                                 skok daleký       5,59 m
2. místo           Štěpán RYŠ                                                            koule 4 kg        11,38 m
3. místo           Kristýna PETROVÁ                                             800 m               2:51,2
3. místo           Linda BALGOVÁ                                                  koule 3 kg        8,08 m
2. místo           Petrová Ki, Banská, Kačíková, Petrová Ka     4 x 60 m           34,6 s
Do soutěže družstev dále přispěli svými body:
Ruslana BABIY, Geraldina PUKOVÁ, Michal KADLEC, Matěj Lešek CHALUPNÍK, Maxim JAROŠEK, Dominik DOLEŽAL, Kristián KONEČNÝ.

Všem závodníkům děkujeme za sportovní reprezentaci školy a postupujícím přejeme, aby si okresní finále na Stadionu VUT Pop Palackého vrchem užili.

Miluše Nováková, Jiří Marvan

Základní škola a mateřská škola Brno, příspěvková organizace

Kotlářská 4
602 00 Brno

Telefon: 549 121 099
Fax: 549 258 250